Isla Outdoor Sectional – Natural
SKU:
53051620
Category: Outdoor Sectionals
Tags: Classic Home, Cream, Natural, Outdoor Sectionals
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Celebrate the softer side of mid-century design with the Isla Outdoor Sectional. With its gentle curves and pure teak wood craftsmanship, it exudes refined comfort, transforming any outdoor space into a polished retreat for relaxing or entertaining.
Product Details
| Overall Dimensions | 133.86”W x 104.33”D x 30.71”H |
|---|---|
| Materials | Teak Wood, 100% Olefin |
| Colors | Natural |
| Weight | 310.88 lbs |
| Weight | 310.88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 104.33 × 133.86 × 30.71 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Isla |
Contact Us
"*" indicates required fields