Paige Leather Swivel Power Recliner
SKU:
2187RE21
Category: Recliners
Tags: Brown, Classic Home, Motion, Recliners, Reclining, Rustic Brown
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Paige Chair features top grain leather, bringing a touch of luxury and warmth to any space. With its power recliner function and swivel base, this chair offers both cozy comfort and versatility. The rich leather and modern design create an inviting atmosphere, making it the perfect blend of relaxation and style for your living room or lounge area.
Product Details
| Overall Dimensions | 29”W x 40”D x 39”H |
|---|---|
| Materials | 100% Top Grain Leather |
| Colors | Rustic Brown |
| Weight | 88 lbs |
| Type Of Motion | Power Motion |
| Functionality | Swivel |
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 29 × 39 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Rustic Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Paige |
Contact Us
"*" indicates required fields
