Melange Kanchan Sofa Console
SKU:
628-85637-15
Category: Console Tables
Tags: Console Sofas, Gold, Golds, Hooker Furniture
Brand: Hooker Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Get your Zen on with the simple, earthy Kanchan Sofa Console. Crafted of Mango with a tactile gold metal coating, this console adds a punctuation mark of subtle sophistication to your space.
Product Details
| Best Seller | No |
|---|---|
| Carton Height | 40.00 |
| Carton Length | 18.00 |
| Carton Weight | 133.00 |
| Carton Width | 78.00 |
| Depth | 14.00 |
| Distressing | No |
| Height | 36.00 |
| Material Description | Mango with Metal Cladding |
| Style | Transitional |
| Top Load Capacity | 130 lbs |
| Width | 74.00 |
| Weight | 113 |
| Image Role Data | {“628_85637_15_room”:[“Room Image 1″],”628_85637_15_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”628_85637_15_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 113 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 74 × 36 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Transitional |
| Collection | Melange |
Contact Us
"*" indicates required fields