Jessica Outdoor Accent Chair – Forest Green
SKU:
53051566
Category: Outdoor Chairs
Tags: Classic Home, Forest Green, Gray, Outdoor Chairs
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Jessica Outdoor Accent Chair blends durability and style with a teak wood frame, handwoven polypropylene rope, and a plush polyester cushion. Its forest green finish adds earthy charm, creating the perfect spot for relaxing in your outdoor elegant space.
Product Details
| Overall Dimensions | 26”W x 26.4”D x 28.74”H |
|---|---|
| Materials | 100% Olefin,Teak Wood |
| Colors | Forest Green |
| Weight | 14.4 lbs |
| Weight | 14.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.4 × 26 × 28.74 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Forest Green |
| Style | Coastal |
| Collection | Jessica |
Contact Us
"*" indicates required fields