Collins Outdoor Accent Chair – Natural/sand
SKU:
53051658
Category: Outdoor Chairs
Tags: Classic Home, Cream, Natural/Sand, Outdoor Chairs
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Crafted with precision, Our Collins Accent Chair merges mango wood’s organic beauty with olefin fabric’s durability. Its woven backrest and sand-toned cushion provide comfort and style, creating the perfect spot for leisurely outdoor gatherings.
Product Details
| Overall Dimensions | 30.71”W x 29.53”D x 25.59”H |
|---|---|
| Materials | Synthetic Rope, 100% Olefin, Mahogany Wood |
| Colors | Natural/Sand |
| Weight | 26.54 lbs |
| Weight | 26.54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29.53 × 30.71 × 25.59 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural/Sand |
| Style | Contemporary |
| Collection | Collins |
Contact Us
"*" indicates required fields