Brisbane Outdoor Accent Chair – Natural
SKU:
53051491
Category: Outdoor Chairs
Tags: Classic Home, Cream, Natural, Outdoor Chairs
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Inspired by coastal elegance, our Brisbane Outdoor Accent Chair showcases an airy, woven design paired with soft Olefin cushions. Built to endure the elements, it creates an inviting space for relaxation under open skies. Whether it’s a quiet morning coffee or evening conversations, this chair ensures timeless style and comfort.
Product Details
| Overall Dimensions | 27.5”W x 34.25”D x 27.5”H |
|---|---|
| Materials | Synthetic Hyacinth Rope, 100% Olefin |
| Colors | Natural |
| Weight | 33.47 lbs |
| Weight | 33.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.25 × 27.5 × 27.5 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural |
| Style | Coastal |
| Collection | Brisbane |
Contact Us
"*" indicates required fields