Roya Solid Wood 2dr Cabinet – Toasted Brown
SKU:
52004195
Category: Dining Storage
Tags: Brown, Classic Home, Dining Storage, Toasted Brown
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Roya Cabinet invites a sense of understated elegance into your home, with its sleek oak veneer finish and beautifully detailed vertical panel doors. A true embodiment of minimalist chic, it effortlessly blends into modern interiors.
Product Details
| Overall Dimensions | 50”W x 18”D x 36”H |
|---|---|
| Materials | Oak Veneer |
| Colors | Toasted Brown |
| Weight | 197 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 2 |
| Shelf Interior Dimensions | 48.43″ x 16″ x 12.6″ |
| Wire Management Holes | 1 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Storage Configuration | 2 Door |
| Weight | 197 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 50 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Toasted Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Roya |
Contact Us
"*" indicates required fields