Server
SKU:
21256
Category: Dining Storage
Tags: Dining Storage, Riverside Furniture, Weathered Worn White, White
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of hardwood/Poplar solid and Ash veneer | Yes |
|---|---|
| Planked wood top panel | Yes |
| Three top drawers have dovetail joinery, ball bearing extension guides, and felt-lined bottoms | Yes |
| Three bottom doors each enclose an adjustable shelf | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 56.00″W X 19.00″D X 42.00″H |
| Weight | 200.62 lbs |
| Weight | 200.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 56 × 42 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Weathered Worn White |
| Style | Rustic |
| Collection | Server |
Contact Us
"*" indicates required fields