Display Sideboard
SKU:
27156
Category: Dining Storage
Tags: Black, Dark Cabernet, Dining Storage, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of select hardwoods and Oak veneer | Yes |
|---|---|
| Custom designed hardware with metal accents | Yes |
| Four framed glass doors conceal 2 drawers and 2 shelves | Yes |
| Two drawers constructed with dovetail joinery, ball-bearing extension guides, and felt-lined bottoms | Yes |
| Two fixed shelves | Yes |
| Touch LED lights frame the inside of the case | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 72.00″W X 18.00″D X 37.50″H |
| Weight | 0.00 lbs |
| Weight | 253.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 37.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Dark Cabernet |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Lydia |
Contact Us
"*" indicates required fields