Adrienne Server
SKU:
6004-DR-576
Category: Dining Storage
Tags: Bassett Mirror Company, Brown, Dining Storage
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Adrienne Server is a blend of modern design meeting a warm, moody color palette. The doors feature a planking effect with push-clasp hardware, adding character. Inside, find practicality with adjustable shelves and media cord management. Mango wood boasts a naturally textured finish with a charming distressed effect.
Product Details
| Color/Finish | Brown |
|---|---|
| Color Details | Dark Brown & Natural Mango |
| Material | Wood |
| Style | Modern, Rustic |
| Collection | Adrienne |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Shipping Weight | 208.00 lbs |
| Shipping Method | LTL |
| Modern design in a warm, moody color palette | Yes |
| Two-tone natural and ebonized finishes create a unique and enduring expression of style | Yes |
| Practicality inside with four adjustable shelves and media cord management for versatile functionality | Yes |
| Some easy assembly required | Yes |
| Look for other items in the Adrienne collection | Yes |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 70 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern, Rustic |
| Collection | Adrienne |
Contact Us
"*" indicates required fields