Queen Uph Shelter Hdbd
SKU:
87170
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Brown, Designer Espresso, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Queen Uph Shelter Hdbd | Constructed of select hardwood solids and quartered Oak veneer |
|---|---|
| Queen Uph Shelter Hdbd | Radiused outside posts add to the modern styling of the group |
| Queen Uph Shelter Hdbd | Upholstered headboard features vertical channeling that wraps over the top of the panel |
| Queen Uph Shelter Hdbd | Upholstered with 100% Polyester |
| Queen Uph Shelter Hdbd | Cleaning code: W |
| Queen Uph Shelter Hdbd | 87170-87171-87172 Queen Upholstered Shelter Bed |
| Queen Uph Shelter Hdbd | Fully Assembled: 64.25″W x 85.5″D x 56″H |
| Queen Uph Shelter Hdbd | 87170-87174-87173 Queen Bed with Storage Footboard |
| Queen Uph Shelter Hdbd | Fully Assembled: 64.25″W x 100.25″D x 56″H |
| Queen Uph Shelter Hdbd | Boxspring required |
| Dimensions | 64.25″W X 06.25″D X 56.00″H |
| Weight | 89.29 lbs |
| Radiused outside posts add to the modern styling of the group | Yes |
| Upholstered headboard features vertical channeling that wraps over the top of the panel | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| 87170-87171-87172 Queen Upholstered Shelter Bed | Yes |
| Fully Assembled: 64.25″W x 85.5″D x 56″H | Yes |
| 87170-87174-87173 Queen Bed with Storage Footboard | Yes |
| Fully Assembled: 64.25″W x 100.25″D x 56″H | Yes |
| Weight | 89.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.25 × 64.25 × 56 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Designer Espresso |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Sariel |
Contact Us
"*" indicates required fields