Chairside Table
SKU:
17212
Category: Chairside Tables
Tags: Chairside Tables, Feathered White/Rich Charcoal, Feathrd Whit/rich Chrcoal, Riverside Furniture, White
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of hardwood solid, with Oak veneer on Top and Birch veneer on Base | Yes |
|---|---|
| Top has decorative hand-chiseled groove lines, and posts have square pegs inserted into round holes | Yes |
| Drawer has dovetail joinery and a wood-on-wood guide | Yes |
| Fixed bottom shelf | Yes |
| Dimensions | 16.00″W X 22.00″D X 24.00″H |
| Weight | 33.07 lbs |
| Weight | 33.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 24 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Feathrd Whit/rich Chrcoal |
| Style | Cottage |
| Collection | Grand Haven |
Contact Us
"*" indicates required fields