5/0 Poster Hb-fb Panels
SKU:
83770
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Brown, Clasic Walnut, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| 5/0 Poster Hb-Fb Panels | Constructed of select hardwood solids and random matched Walnut veneers |
|---|---|
| 5/0 Poster Hb-Fb Panels | Elegant taper post |
| 5/0 Poster Hb-Fb Panels | Modern twist on a classic four poster bed |
| 5/0 Poster Hb-Fb Panels | Queen panel bed: 83770-83771-83772 |
| 5/0 Poster Hb-Fb Panels | Fully assembled: 64.5″W x 87.5″D x 82″H |
| Dimensions | 59.00″W X 01.50″D X 28.00″H |
| Weight | 75.84 lbs |
| Elegant taper post | Yes |
| Modern twist on a classic four poster bed | Yes |
| Queen panel bed: 83770-83771-83772 | Yes |
| Fully assembled: 64.5″W x 87.5″D x 82″H | Yes |
| Weight | 75.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 59 × 28 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Clasic Walnut |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Elsie |
Contact Us
"*" indicates required fields