T560 Interlude Sofa Table
SKU:
T560-02-05
Category: Console Tables
Tags: Console Sofas, Cream, Emerald Home Furnishings, Sandstone
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
If you are looking for Olde World charm in a current application, look no further than the Interlude collection. With a rustically elegant design, Interlude features hand distressed woods capturing French Country Casual for today. The collection is beautifully finished with wrought iron inspired hardware. Let Interlude set the tone of comfortable sophistication in your home.
Product Details
| SU Dim Length | 54 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 17 in |
| SU Dim Height | 30 in |
| CTN Dim Length | 58.27 in |
| CTN Dim Width | 25.98 in |
| CTN Dim Height | 8.46 in |
| CTN Volume | 7.41 cft |
| CTN Weight | 59 lbs |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 54 × 17 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sandstone |
| Style | French Country |
| Collection | T560 Interlude |
Contact Us
"*" indicates required fields