Indoor/outdoor Sonora Terracotta/ivory 1’x1′ swatch
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Choose sustainability with this classic rug featuring both a diamond and lattice pattern. Woven from 100% recycled fibers, this rug brings bold color statements making it equally beautiful in an indoor or outdoor setting.
Product Details
| Overall Dimensions | 24”W x 36”D x 0.4”H |
|---|---|
| Materials | 100% Recycled Polyester |
| Colors | Terracotta/Ivory |
| Weight | 5 lbs |
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 24 × 0.4 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Terracotta/Ivory |
| Style | Transitional |
| Collection | Sonora |
| Rug Size | 1’x1′ Swatch |
Contact Us
"*" indicates required fields