Nadine Console Table
SKU:
9436-LR-400
Category: Console Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Console Sofas, White
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Nadine Console Table features a coastal contemporary inspired design that is constructed with solid wood and veneers in a bright white oak finish the table base features a heavy octagonal shaped X-base and a brushed nickel finished metal cross-bar. Finish: bright white, brushed nickel. Material: solid wood, wood veneers, metal..
Product Details
| Color/Finish | White |
|---|---|
| Color Details | Bright White Oak/Brushed Nickel |
| Material | Solid Wood/Veneers/Metal |
| Style | Coastal, Contemporary |
| Collection | Nadine |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Table Shape | Rectangle |
| Shipping Weight | 128.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel – Oversized |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Contemporary |
| Collection | Nadine |
Contact Us
"*" indicates required fields