Mckenna Outdoor Round End Table – Travertine
SKU:
51031625
Category: Outdoor Tables
Tags: Classic Home, Cream, Outdoor Tables, Travertine
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The McKenna End Table features a travertine glass fiber reinforced concrete top with a marble transfer finish, combining durability and style for both indoor and outdoor use. Its unique cylinder shape and flowing texture add a dynamic, contemporary touch to any space. Designed to withstand the elements, this versatile table enhances your patio or living space with its sleek, round design and refined finish. Seamlessly complements outdoor lounges or indoor seating areas, adding both practicality and allure to your décor.
Product Details
| Overall Dimensions | 18”W x 18”D x 20”H |
|---|---|
| Materials | Glass Fiber Reinforced Concrete |
| Colors | Travertine |
| Weight | 52 lbs |
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 20 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Travertine |
| Style | Contemporary |
| Collection | Mckenna |
Contact Us
"*" indicates required fields