Adler Outdoor Concrete Accent Table – Brown/ivory
SKU:
51031635
Category: Outdoor Tables
Tags: Brown/Ivory, Classic Home, Cream, Outdoor Tables
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Designed to transform your outdoor spaces, the Adler Accent Table combines durability with sculptural beauty in Brown/Ivory shade. Crafted from glass fiber reinforced concrete with a marble transfer finish, it’s a bold, weather-ready statement for modern al fresco living.
Product Details
| Overall Dimensions | 18”W x 12”D x 20”H |
|---|---|
| Materials | Glass Fiber Reinforced Concrete |
| Colors | Brown/Ivory |
| Weight | 48.5 lbs |
| Weight | 48.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 18 × 20 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Brown/Ivory |
| Style | Modern |
| Collection | Adler |
Contact Us
"*" indicates required fields