Leo Outdoor Accent Chair – Taupe
SKU:
53051567
Category: Outdoor Chairs
Tags: Classic Home, Cream, Outdoor Chairs, Taupe
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Relax in effortless style with our Leo Accent Chair. Built from sturdy teak wood, featuring intricately woven polyester rope, and topped with weather-resistant Olefin cushions, it exudes artisanal charm and outdoor resilience. Whether basking in the afternoon sun or enjoying starlit evenings, the Leo chair creates a tranquil escape in your outdoor haven.
Product Details
| Overall Dimensions | 39.5”W x 32.5”D x 27”H |
|---|---|
| Materials | Teak Wood, 100% Polyester Rope, 100% Olefin |
| Colors | Taupe |
| Weight | 42.54 lbs |
| Weight | 42.54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.5 × 39.5 × 27 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Taupe |
| Style | Contemporary |
| Collection | Leo |
Contact Us
"*" indicates required fields