Hudson Outdoor Accent Chair
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Ground your outdoor space with the organic charm of the Hudson Accent Chair. Crafted from Grade-A Teak Wood, weather-resistant Olefin cushions in Gray, and finished naturally to highlight its warm tones, this chair balance durability and design, creating a serene seating for every outdoor occasion.
Product Details
| Overall Dimensions | 37”W x 33”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | Teak Wood,100% Olefin |
| Weight | 77 lbs |
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 37 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Hudson |
Contact Us
"*" indicates required fields