Ellis Outdoor Swivel Lounge Chair
SKU:
53051544
Category: Outdoor Chairs
Tags: Classic Home, Cream, Outdoor Chairs
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Relax, swivel, and savor the outdoors with our Ellis Outdoor Lounge Chair in Light Gray. Its plush olefin fabric upholstery and smooth swivel mechanism deliver modern comfort and durability, turning every patio or poolside corner into a luxurious escape.
Product Details
| Overall Dimensions | 40”W x 40”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | 100% Olefin,Aluminum |
| Weight | 50.35 lbs |
| Weight | 50.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Collection | Ellis |
Contact Us
"*" indicates required fields