Modular Dual Power Rsf Recliner – Brown Leather
SKU:
U6175-28-05
Category: Sectional Parts
Tags: Brown, Emerald Home Furnishings, Sectional Parts
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
DUAL POWER RSF RECLINER – BROWN LEATHER
Product Details
| SU Dim Length | 39 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 37.5 in |
| SU Dim Height | 41 in |
| CTN Dim Length | 40.6 in |
| CTN Dim Width | 30.3 in |
| CTN Dim Height | 25.6 in |
| CTN Volume | 18.22 cft |
| CTN Weight | 123 lbs |
| Fabric | Leather/PU Match |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 39 × 37.5 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Modular |
Contact Us
"*" indicates required fields