1176 1177 Backless Barstool – Brown / Black
SKU:
1176-111-S
Category: Barstools
Tags: Barstools, Black, Emerald Home Furnishings
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
BACKLESS BARSTOOL – BROWN/BLACK
Product Details
| SU Dim Length | 18.25 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 15.5 in |
| SU Dim Height | 25.25 in |
| CTN Volume | 1.53 cft |
| CTN Weight | 18 lbs |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Tariff Exempt | No |
| Dimensions | 18.25 × 15.5 × 25.25 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | 1176 1177 |
Contact Us
"*" indicates required fields