Writing Desk
SKU:
50231
Category: Desks
Tags: Champagne, Cream, Desks, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of hardwood solid and Cherry veneer | Yes |
|---|---|
| All drawers have dovetail joinery and ball-bearing extension guides, two outside storage drawers have felt-lined bottoms | Yes |
| Dimensions | 60.00″W X 24.00″D X 30.50″H |
| Weight | 101.41 lbs |
| Weight | 101.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 60 × 30.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Champagne |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Maisie |
Contact Us
"*" indicates required fields