Executive Desk
SKU:
23930
Category: Desks
Tags: Brown, Desks, Riverside Furniture, Umber
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of hardwood solid and Oak veneer | Yes |
|---|---|
| All drawers have dovetail joinery and ball-bearing extension guides | Yes |
| Bottom file drawer accepts letter or legal size files | Yes |
| Dimensions | 62.00″W X 25.00″D X 30.00″H |
| Weight | 171.96 lbs |
| Weight | 172 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 62 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Umber |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Prelude |
Contact Us
"*" indicates required fields