36in Nesting Desk
SKU:
12133
Category: Desks
Tags: Desks, Gray, Riverside Furniture, Timeless Oak/gray Skies
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of hardwood solid and Oak veneer | Yes |
|---|---|
| An electric/USB power outlet is mounted in the top panel | Yes |
| Two drawers have dovetail joinery, ball-bearing extension guides, and felt-lined bottoms | Yes |
| Dimensions | 56.00″W X 20.00″D X 36.00″H |
| Weight | 92.59 lbs |
| Weight | 92.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 56 × 36 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Timeless Oak/gray Skies |
| Style | Cottage |
| Collection | Osborne |
Contact Us
"*" indicates required fields