Sydney Solid Wood Bookcase – Bark Brown
SKU:
52010619
Category: Bookcases
Tags: Bark Brown, Bookcases, Brown, Classic Home
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Sydney Bookcase is crafted from mango wood with solid wood construction, offering open shelving for easy display and storage. Its classic design, combined with modern angles, creates a versatile and stylish piece that enhances any room with both functionality and elegance.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 18”D x 86”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Bark Brown |
| Weight | 136.3 lbs |
| Weight | 136.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 48 × 86 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Bark Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Sydney |
Contact Us
"*" indicates required fields