Cute Fabric Ottoman
SKU:
0410-08
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Customizable, Flexsteel, Gray, Ottomans & Poufs
Brand: Flexsteel
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Sharp and understated, the Cute ottoman is a perfect companion to the Cute chair.
Product Details
| Collection | Cute |
|---|---|
| Features | Custom Wood Finish |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 5.80 |
| Carton Weight | 25 lb |
| Product Weight | 25 lb |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 25 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Cute |
Contact Us
"*" indicates required fields