Hamilton Chestnut Leather Square Upholstered Ottoman
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Elegance meets functionality in the Hamilton ottoman. This gorgeous leather and brass ottoman can also become a coffee table perfect for adding some extra flair to your next cocktail hangout. Upholstered in a rich medium brown leather that is semi-aniline protected to stand up to everyday wear, the Hamilton ottoman is the missing piece for any modern space.
Product Details
| Collection | Hamilton |
|---|---|
| Stocked Cover Options | 756-72 |
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 23.950 |
| Carton Weight | 74.000 lb |
| Product Weight | 74 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Carton Volume | 23.927 |
| Weight | 74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 17 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Hamilton |
Contact Us
"*" indicates required fields