Bubble Glass Accent Table
SKU:
500-50-966-MTL
Category: Accent Furniture
Tags: Accent Furniture, Gray, Hooker Furniture, Silvers
Brand: Hooker Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Infuse your space with a dash of bling and sparkle with the Bubble Glass Accent Table. Crafted with a chrome metal base and a bubble glass top, the artistic table has a contemporary chic that will add charm to any space.
Product Details
| Carton Height | 29.00 |
|---|---|
| Carton Length | 18.75 |
| Carton Weight | 52.91 |
| Carton Width | 20.25 |
| Consolidated Warehouses | Vietnam Consolidated Warehouse |
| Depth | 17.25 |
| Distressing | Yes |
| Height | 24.00 |
| Levelers | Yes |
| Material Description | Bubble Glass and Stainless Steel |
| Metal Distressing | Yes |
| Style | Modern/Contemporary |
| Top Load Capacity | 60 lbs |
| Width | 15.00 |
| Weight | 39.68 |
| Image Role Data | {“500_50_966_MTL_abstract”:[“Abstract Image”,”Abstract Image 1″],”500_50_966_MTL_room”:[“Room Image 1″],”500_50_966_MTL_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”500_50_966_MTL_top”:[“Top S |
| Weight | 39.68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.25 × 15 × 24 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | 500-50 & Melange |
Contact Us
"*" indicates required fields