Chapman Martini Table
SKU:
6033-50006-647
Category: Accent Furniture
Tags: Accent Furniture, Hooker Furniture, Silver, Silvers
Brand: Hooker Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Exuding authenticity and chic sophistication, the Chapman Martini Table combines hand-hammered forged pewter with a thick glass top in a convenient, compact 15-inch W x 15 D footprint.
Product Details
| Carton Height | 30.75 |
|---|---|
| Carton Length | 16.50 |
| Carton Weight | 37.95 |
| Carton Width | 16.50 |
| Depth | 15.50 |
| Height | 25.00 |
| Material Description | Metal and Glass |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 30 lbs |
| Width | 13.25 |
| Weight | 24.31 |
| Image Role Data | {“6033_50006_647_room”:[“Room Image 1″],”6033_50006_647_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”6033_50006_647_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 24.31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 13.25 × 25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Silver |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Casual |
| Collection | Chapman |
Contact Us
"*" indicates required fields