Sideboard
SKU:
54956
Category: Dining Storage
Tags: Cream, Dining Storage, Riverside Furniture, Snowy Desert
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of Pine solid and Pine veneer | Yes |
|---|---|
| Two top drawers have dovetail joinery, ball bearing extension guides, and felt-lined bottoms | Yes |
| Each bottom door encloses an adjustable shelf | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 56.00″W X 19.00″D X 38.00″H |
| Weight | 156.53 lbs |
| Weight | 156.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 56 × 38 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Snowy Desert |
| Style | Cottage |
| Collection | Sonora |
Contact Us
"*" indicates required fields