Norwood Solid Wood 4dr Buffet – Coastal White
SKU:
52010956
Category: Dining Storage
Tags: Classic Home, Coastal White, Cream, Dining Storage
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Made from hand carved mango wood, the Norwood 4Dr Sideboard accentuates any room’s composition. Its coastal white finish, paired with gold-finished iron pull handles and legs, complements neutral and monochromatic palettes effortlessly.
Product Details
| Overall Dimensions | 72”W x 18”D x 36”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood, Iron |
| Colors | Coastal White |
| Weight | 262.35 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 4 |
| Shelf Interior Dimensions | 34.75″ x 14.75″ x 13″ |
| Wire Management Holes | 1 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Storage Configuration | 4 Door |
| Weight | 262.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Coastal White |
| Style | Transitional |
| Collection | Norwood |
Contact Us
"*" indicates required fields