Server
SKU:
D350-50-03
Category: Dining Storage
Tags: Dining Storage, Emerald Home Furnishings, Gray, Weathered Gray
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
You only get one chance to make a first impression and the Paladin dining collection ensures winning results. Woven from the fabric of today’s lifestyles, this collection incorporates the natural worn-wood gray tones that appear as wood ages and highlights those with brushes of white smoke. Design your own unique set as you mix and match the table and seating options. Step up to Paladin and make your first impression count!
Product Details
| SU Dim Length | 60 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 22.2 in |
| SU Dim Height | 42 in |
| CTN Dim Length | 63.39 in |
| CTN Dim Width | 24.41 in |
| CTN Dim Height | 24.02 in |
| CTN Volume | 21.51 cft |
| CTN Weight | 191.8 lbs |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 60 × 22.2 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Weathered Gray |
| Style | Rustic |
Contact Us
"*" indicates required fields