Antigua Solid Wood 4dr Cabinet – Timeworn Gray
SKU:
52003883
Category: Dining Storage
Tags: Antique Blue, Classic Home, Dining Storage, Gray
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Featuring reclaimed pine with a vintage blue finish, the Antigua 4Dr Sideboard in distressed blue warms your space with an heirloom feel. Hand finished and carved, this is perfect for interiors in need of distinguished pieces with plenty of character.
Product Details
| Overall Dimensions | 85”W x 18”D x 36”H |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine |
| Colors | Antique Blue |
| Weight | 170 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 4 |
| Shelf Interior Dimensions | 39.5″ x 14″ x 13″ |
| Wire Management Holes | 1 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Storage Configuration | 4 Door |
| Weight | 170 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 85 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Antique Blue |
| Style | Traditional |
| Collection | Antigua |
Contact Us
"*" indicates required fields