King Uph Spindle Hdbd
SKU:
91484
Category: Bed Parts
Tags: Aged Cotton, Bed Parts, Riverside Furniture, White
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| King Uph Spindle Hdbd | Constructed with select hardwood solids and Pine veneers |
|---|---|
| King Uph Spindle Hdbd | Upholstered with 94% Polyester, 6% Linen; Cleaning Code: S |
| King Uph Spindle Hdbd | King Upholstered Spindle Bed: 91484-91485-91476 |
| King Uph Spindle Hdbd | Fully Assembled Size: 82 1/8″W x 88 1/8″W x 58″H |
| Dimensions | 82.00″W X 11.75″D X 58.00″H |
| Weight | 79.37 lbs |
| Upholstered with 94% Polyester, 6% Linen; Cleaning Code: S | Yes |
| King Upholstered Spindle Bed: 91484-91485-91476 | Yes |
| Fully Assembled Size: 82 1/8″W x 88 1/8″W x 58″H | Yes |
| Weight | 79.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.75 × 82 × 58 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Aged Cotton |
| Style | Coastal/cottage/tropical |
| Collection | Maddox |
Contact Us
"*" indicates required fields