Uph Seat Side Chair 2in
SKU:
91057
Category: Chairs & Benches
Tags: Brown, Chairs & Benches, Pale Oak, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of select hardwoods | Yes |
|---|---|
| Plush upholstered seat | Yes |
| Grand scaled chair legs | Yes |
| Fabric Content: 86% Polyester, 14% Linen | Yes |
| Cleaning Code: S | Yes |
| Seat height: 19″ | Yes |
| Dimensions | 20.50″W X 22.75″D X 36.00″H |
| Weight | 19.84 lbs |
| Weight | 39.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.75 × 20.5 × 36 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Pale Oak |
| Style | Urban Organic |
| Collection | Davie |
Contact Us
"*" indicates required fields