683 Stoney Creek King Panel Headboard
SKU:
683-062
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Emerald Home Furnishings, White
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Complete your relaxing retreat with the Stoney Creek bedroom collection. This traditional bedroom set offers large-scale designs with a textured, antique white finish. Antiqued, blackened metal hardware and tapered leg detailing adds a little modern farmhouse charm to your home.
Product Details
| SU Dim Length | 84.75 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 3.875 in |
| SU Dim Height | 58 in |
| CTN Dim Length | 88 in |
| CTN Dim Width | 39 in |
| CTN Dim Height | 6.5 in |
| CTN Volume | 12.91 cft |
| CTN Weight | 86 lbs |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Foundation Required | Yes |
| Tariff Exempt | Yes |
| Dimensions | 84.75 × 3.875 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | White |
| Style | Transitional (Modern Farmhouse) |
| Collection | 683 Stoney Creek |
Contact Us
"*" indicates required fields