5/0 Woven Headboard
SKU:
37570
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Cream, Drift, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| 5/0 Woven Headboard | Constructed of select hardwoods and oak veneer |
|---|---|
| 5/0 Woven Headboard | Natural woven material on headboard, metal finial on headboard posts |
| 5/0 Woven Headboard | Custom designed hardware in an aged bronze finish |
| 5/0 Woven Headboard | Multistep blonde finish for a casual vibe |
| 5/0 Woven Headboard | Sleek full round tapered posts |
| 5/0 Woven Headboard | Queen Panel Bed: 37570-37571-37572 |
| 5/0 Woven Headboard | Queen Panel w. Storage: 3770-37573-37576 |
| 5/0 Woven Headboard | Fully Assembled:65″ x 88″ x 66″ |
| 5/0 Woven Headboard | Fully Assembled with Storage : 65″ x 88″ x 66″ |
| Dimensions | 65.00″W X 03.00″D X 66.00″H |
| Weight | 79.37 lbs |
| Natural woven material on headboard, metal finial on headboard posts | Yes |
| Custom designed hardware in an aged bronze finish | Yes |
| Multistep blonde finish for a casual vibe | Yes |
| Sleek full round tapered posts | Yes |
| Queen Panel Bed: 37570-37571-37572 | Yes |
| Queen Panel w. Storage: 3770-37573-37576 | Yes |
| Fully Assembled:65″ x 88″ x 66″ | Yes |
| Fully Assembled with Storage : 65″ x 88″ x 66″ | Yes |
| Weight | 79.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 65 × 66 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Drift |
| Style | Cottage |
| Collection | Laguna |
Contact Us
"*" indicates required fields