5/0 Wood Frame Uph Hdbd
SKU:
30790
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Riverside Furniture, White, White Caps
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| 5/0 Wood Frame Uph Hdbd | Constructed of select hardwood solids and natural rush weaving |
|---|---|
| 5/0 Wood Frame Uph Hdbd | Triple square beads frame out the generously scaled white frame |
| 5/0 Wood Frame Uph Hdbd | Blue and white striped fabric accentuate the modern coastal vibe of the group |
| 5/0 Wood Frame Uph Hdbd | Upholstered with 100% Acrylic |
| 5/0 Wood Frame Uph Hdbd | Cleaning Code WS |
| 5/0 Wood Frame Uph Hdbd | Outdoor rated fabric for easy cleaning and lasting beauty |
| 5/0 Wood Frame Uph Hdbd | Queen bed: 30790-30791-30772 |
| 5/0 Wood Frame Uph Hdbd | Fully assembled: 63.75″W x 87.25″D x 56″H |
| 5/0 Wood Frame Uph Hdbd | Boxspring required |
| Dimensions | 63.75″W X 03.25″D X 56.00″H |
| Weight | 50.71 lbs |
| Triple square beads frame out the generously scaled white frame | Yes |
| Blue and white striped fabric accentuate the modern coastal vibe of the group | Yes |
| Upholstered with 100% Acrylic | Yes |
| Cleaning Code WS | Yes |
| Outdoor rated fabric for easy cleaning and lasting beauty | Yes |
| Queen bed: 30790-30791-30772 | Yes |
| Fully assembled: 63.75″W x 87.25″D x 56″H | Yes |
| Boxspring required | Yes |
| Weight | 50.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.25 × 63.75 × 56 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
Contact Us
"*" indicates required fields