Athens End Table
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Athens end table makes a bold, grand statement that fills your space with a regal gravitas. A stately, noble silhouette, Athens fits perfectly into a transitional style. Beautifully fashioned from high-quality, ethically harvested rubberwood, this gorgeous piece comes in a decadent chocolate brown finish, guaranteed to bring everlasting quality. With two smooth-gliding, press-open drawers and a bonus discreet back compartment, this end table has all the storage you’ll need. For the best in sleek, glamorous functionality, Athens is the clear winner.
Product Details
| Collection | Athens |
|---|---|
| Features | Drawer(s) |
| Style | Transitional |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 9.485 |
| Carton Weight | 71.000 lb |
| Product Weight | 71 lb |
| Weight | 71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 35 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Athens |
Contact Us
"*" indicates required fields