Westmont Solid Wood 1dwr Nightstand – Creamwood
SKU:
54010273
Category: Nightstands
Tags: Classic Home, Cream, Creamwood, Nightstands
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Warm and inviting, the Westmont collection features vintage-inspired silhouettes in a whitewashed finish. A notched arched headboard, footboard, and airy open-shelf nightstand create harmony, accented with contrasting bronze hardware for timeless charm.
Product Details
| Overall Dimensions | 29”W x 18”D x 25”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Creamwood |
| Weight | 52 lbs |
| Casegoods Drawer Count | 1 |
| Casegoods Drawer Interior Dimensions | 23.5″x15.5″x7.5″ |
| Wire Management Holes | 2 |
| Anti Tip Kit Included | NO |
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 29 × 25 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Creamwood |
| Style | Rustic |
| Collection | Westmont |
Contact Us
"*" indicates required fields