Chapman Mixed Media Console Table
SKU:
6033-80151-94
Category: Console Tables
Tags: Console Sofas, Gray, Grays, Hooker Furniture
Brand: Hooker Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
A hand-hammered forged pewter base, stretcher and inlay and a faux Shagreen-wrapped top come together to create an eclectic, mixed-media piece in the Chapman Mixed Media Console Table, inspired by downtown urban living.
Product Details
| Carton Height | 35.25 |
|---|---|
| Carton Length | 19.75 |
| Carton Weight | 123.00 |
| Carton Width | 83.25 |
| Depth | 16.50 |
| Height | 32.25 |
| Material Description | Metal and Faux Shagreen |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 150 lbs |
| Width | 80.25 |
| Weight | 76 |
| Image Role Data | {“6033_80110_113_151_94_50003_94_50001_00_CH7115_001_CH1628_room”:[“Room Image 1″],”6033_80151_94_room”:[“Room Image 2″],”6033_80151_94_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”6033_80151_ |
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.5 × 80.25 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grays |
| Style | Casual |
| Collection | Chapman |
Contact Us
"*" indicates required fields