Deen Oval Coffee
SKU:
5510-140-496
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Cocktail & Coffee Tables, Silver
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Deen oval cocktail base features industrial sprocket styling in a gunmetal-finish. Clear oval glass top.
Product Details
| Color/Finish | Silver |
|---|---|
| Color Details | Gunmetal/Clear |
| Material | Steel, Glass |
| Style | Contemporary |
| Collection | Deen |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Table Shape | Oval |
| Shipping Weight | 64.00 lbs |
| Shipping Method | LTL |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 52 × 18 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary |
| Collection | Deen |
Contact Us
"*" indicates required fields