Thiago Accent Table
SKU:
8655-LR-223
Category: Chairside Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Brown, Chairside Tables
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Thiago Accent Table features a modern glam style with the chrome finishes and geometric table base. The round table top is constructed of real red marble. The chrome finished frame features modern angular style details. The marble stone is a product of nature and is completely unique. The natural material is subject to variations in characteristics such as veining, color, pattern and mineral deposits.
Product Details
| Color/Finish | Brown |
|---|---|
| Color Details | Red |
| Material | marble/steel |
| Style | Contemporary |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 35.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| The angular frame details give the Thiago Accent Table a modern style | Yes |
| Features a real red marble table top | Yes |
| The metal table frame features a chrome finish | Yes |
| The marble stone is a product of nature and is completely unique The natural material is subject to variations in charac | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 24 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Thiago |
Contact Us
"*" indicates required fields