Normandy Chairside Table
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your living space with the Normandy chairside table. Inspired by European architecture, this table offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish. Crafted with sustainability in mind, this Normandy table is comprised of FSC-certified wood with a scratch-resistant finish for added durability. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter.
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 4.313 |
| Carton Weight | 50.000 lb |
| Product Weight | 34.5 lb |
| Weight | 34.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 23 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
Contact Us
"*" indicates required fields