Colorize Painting By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Coffee Painting captures fleeting moments of emotion and movement on its textured canvas. Enclosed in a black floating frame, it creates an intimate focal point that feels both expressive and deeply personal.
Product Details
| Overall Dimensions | 36”W x 2”D x 48”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 8.16 lbs |
| Weight | 8.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 36 × 48 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Colorize |
Contact Us
"*" indicates required fields