Lucia Accent Table
SKU:
9899-LR-223
Category: Chairside Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Brass, Chairside Tables, Gold
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Lucia Accent Table features a modern styling. The martini style table features an antique bronze iron base. The table is completed with a beige, solid travertine tabletop.
Product Details
| Color/Finish | Brass |
|---|---|
| Color Details | Antique Brass |
| Material | Iron, Travertine |
| Style | Contemporary |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 19.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| This accent table features modern, contemporary styling | Yes |
| The iron table frame has an antique brass finish | Yes |
| The table top is beige travertine | Yes |
| No assembly required | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 22 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gold |
| Detail Color | Brass |
| Style | Contemporary |
| Collection | Lucia |
Contact Us
"*" indicates required fields