Leila Accent Table
SKU:
9904-LR-223
Category: Chairside Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Brass, Chairside Tables, Gold
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Leila Accent Table features a glam styling, three-legged solid iron base in an antique brass finish and a solid Italian marble top.
Product Details
| Color/Finish | Brass |
|---|---|
| Color Details | Antique Brass |
| Material | Iron, Marble |
| Style | Contemporary |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 32.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| This accent table features modern, contemporary styling | Yes |
| The iron table frame has an antique brass finish | Yes |
| The Italian marble table top features creamy beige tones | Yes |
| No assembly needed | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 22 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gold |
| Detail Color | Brass |
| Style | Contemporary |
| Collection | Leila |
Contact Us
"*" indicates required fields