Delilah Accent Table
SKU:
7526-LR-223
Category: Chairside Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Chairside Tables, Gold
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Delilah Accent Table blends modern styling with thoughtful design. Featuring a polished gold metal frame and a white marble top inset with agate, each piece is a unique work of art. Natural variations in the agate ensure each table is distinct, offering both reliability and style to any space.
Product Details
| Color/Finish | Gold |
|---|---|
| Color Details | Polished Gold |
| Material | Metal/Marble/Agate Stone |
| Style | Contemporary |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 25.77 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Modern contemporary design with a polished gold metal frame | Yes |
| White marble top inset with a slice of agate creates a unique work of art | Yes |
| Natural variations in the agate ensure each table is distinct in color and shape | Yes |
| Some easy assembly required | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 26 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gold |
| Style | Contemporary |
| Collection | Delilah |
Contact Us
"*" indicates required fields